Acanthastrea

Kietieji koralai LPS >Acanthastrea

Kietieji koralai LPS
Šie koralai su dideliais polipais ir turintys kalcinį skeletą, galima sakyti yra vidutinio sudėtingumo lygio pagal išlaikymą tarp minkštujų ir smulkiųjų polipų (SPS-small polyps stone) koralų. Jie gyvena lagūnose ir rifo vandenyse, kur vanduo būna nevisai skaidrus. Daugumoje tai atsparūs ir nesudėtingo laikymo koralai, kuriuos reikia sodinti į gerai subrendusį akvariumą, kuriame nitratų ir fosfatų lygis yra artimas nuliui.Jie nereiklūs stipriam apšvietimui ir didelėms intensyvioms srovėms.
Acanthastrea paprastai turi didelius corallites (8-15mm) su mažomis  skilčių  pertvaromis, taip pat gerai išvystyta columellae. Laukinėje gamtoje jie randami daugiausia sekliame vandenyje, apie 20m, dažnai saugomose teritorijose,acanthastrea gali  sudaryti kolonijas iki kelių metrų skersmens.
Rifiniame akvariume Acanthastrea yra neįtikėtinai atsparios ir greitai auga, toleruoja įvairias sąlygas, įskaitant tiek mažo ar vidutinio sunkumo apšvietimo ir vidutinės vandens srovės. Jie idealūs kandidatai(fragging) dalinti namuose, nes jie turi atskirus corallites (mažiau rizikos padaryti žalos!), Acanthastrea turi nuostabų gebėjimą prisitaikyti prie apšvietimo sąlygų ir sparčias augimo normas. Nors tolerantiški įvairioms akvariumo sąlygoms, nereiklūs Acan Smegenų Koralai  klestės  rifiniuose akvariumuose tik esant stabilioms sąlygoms
Atkreipkite dėmesį, kad Acanthastrea yra nepasotinamI naktiniai plėšrūnai. Didelis dėmesys turi būti atsižvelgiama nustatant vietą ir atstumą tarp Acan Smegenų Koralų kolonijų. Tikslinis kekvieno polypo šėrimas susmulkintu mėsišku maistu  geriausias auginimo būdas.