Jūs ketinate pirkti akvariumą ir kyla daug klausimų: pirkti didelį ar mažą akvariumą, kuris iš jų patikimas ir kokybiškas, pirkti Lietuvoje ar užsakyti importinį? Koks skirtumas tarp akvariumų?
Pabandykime atsakyti į pagrindinius klausimus.
Kartais pradedantieji akvariumistai yra tos nuomonės - geriau pradėti nuo mažo akvariumo. Bet, nusipirkus mažą akvariumą, po to suprantate, kad būtų geriau, jei jis būtų buvęs didesnio tūrio.
Pagal gamtos dėsnį mažesnis akvariumas per trumpesnį laiką yra linkęs greičiau užsiteršti organinėmis medžiagomis, todėl reikalauja atitinkamai daugiau priežiūros. Išlaikyti biologinę pusiausvyrą mažame akvariume yra sudėtingiau.
Jei erdvė ir finansai leidžia, pirkite iš karto tokį akvariumą, kurio niekada nebereiks didinti. Tuomet turėsite daugiau galimybių. Galima pirkti 300 litrų ar 2000 litrų - nieko baisaus tame nėra. Daug kas pradėjo nuo akvariumo 500 litrų talpos ir nė karto nepasigailėjo.
Patikimo akvariumo pirkimas ir kur tas pats pirkimas vyksta - klausimas ne iš lengvųjų. Kiekvienas pardavėjas giria savo prekę ir tikina, kad akvariumas stiprus, nepratekės ir akvariumo dangtis po metų per siūles neišsiskirs .
Taisyklė pirma: pirkite akvariumą iš pardavėjo, kurį jums rekomendavo arba matėte jo atliktus darbus.
Taisyklė antra : peržiūrėkite keletą akvariumų gamintojų ir paskui, išsirinkę geriausią variantą, pirkite.
Gera informacija apie akvariumą - pardavėjo internetiniame tinkle, parodyta išvirkščia puse, pavyzdžiui, detali silikono siūlė, jos vidus( ne piešinys, nupiešti galima viską, o tikra fotografija) ir ne maža akvariumo išvaizdos nuotrauka.
Mes didžiuojamės savo produkcija, siūlome išsamią informaciją apie konstrukciją ir kokybę.Taip pat yra galimybė atvykti ir pamatyti, kaip vyksta akvariumų gamyba ir paliesti akvariumą gyvai.
Skaityti patarimus forumuose?
Taip, tačiau tikrų forumų mažai, pagrinde tik reklama. Beje, informacija akvariumų forumuose dažnai būna neteisinga. Forumuose rašo visi, kas netingi, net nepatyrę akvariumistai. Pas kažką akvariumas pusmetį, o jis jau duoda patarimus, dažniausiai absurdiškus.
Importuotų akvariumų minusas yra tas, kad jie yra standartinių dydžių ir dažniausiai sunkiai pritaikomi namų dizaine. Beveik visada, perkant firminį akvariumą, žmonės susiduria su ta problema, kad visą įrangą laikui bėgant tenka pakeisti, nors gamintojai ir deklaruoja , kad jų akvariumai suprojektuoti gerai, ypač tai liečia jūrinius akvariumus. Neužsisakinėkite jūrinių akvariumų ir jų projektų kur papuola, nes Lietuvoje juos lipdo ir projektuoja, kas netingi. Dažniausiai - tai žmonės, kurie neturi jokios projektavimo patirties. Gerai suprojektuoti jūrinį akvariumą gali tik žmonės su labai didele patirtimi. Suprojektuoti ir suklijuoti akvariumą yra du skirtingi dalykai. Nepasitikėkite reklama. Aš turiu akvariumo klijavime didelę patirtį. Akvariumo gamyba turi prasideti nuo visos sistemos teisingo suprojektavimo, o tik tada nuo akvariumo klijavimo.
Tikiuosi, kad šis trumpas aprašymas padės Jums išsirinkti teisingą sprendimą.
Sėkmės!
Žuvys ir bestuburiai jūriniame akvariume.
Kietieji koralai SPS (small polyp stone)
Kietieji koralai LPS (large polyps stone)
Zoantusų ir politojų spalvų derinių įvairovė jūrinuose akvariumuose