Kaip pirkti akvariumą

Jūs ketinate pirkti akvariumą ir kyla daug klausimų: pirkti didelį ar mažą akvariumą, kuris iš jų patikimas ir kokybiškas, pirkti Lietuvoje ar užsakyti importinį?  Koks skirtumas tarp akvariumų?

Pabandykime atsakyti į pagrindinius klausimus.

         Kartais  pradedantieji  akvariumistai  yra tos nuomonės -  geriau pradėti nuo mažo akvariumo. Bet,  nusipirkus mažą akvariumą, po to  suprantate, kad būtų geriau, jei   jis būtų buvęs  didesnio tūrio.

        Pagal gamtos dėsnį  mažesnis akvariumas  per trumpesnį laiką yra  linkęs greičiau užsiteršti organinėmis medžiagomis, todėl  reikalauja atitinkamai daugiau priežiūros. Išlaikyti biologinę pusiausvyrą mažame akvariume yra  sudėtingiau.

       Jei erdvė ir finansai  leidžia, pirkite iš  karto tokį akvariumą,  kurio niekada nebereiks didinti. Tuomet turėsite daugiau galimybių. Galima pirkti 300 litrų ar 2000 litrų -  nieko baisaus tame nėra.  Daug kas pradėjo nuo akvariumo 500 litrų  talpos ir nė karto nepasigailėjo.

         Patikimo akvariumo pirkimas ir kur tas pats pirkimas vyksta -  klausimas ne iš lengvųjų. Kiekvienas pardavėjas giria savo prekę ir tikina, kad akvariumas stiprus, nepratekės ir akvariumo dangtis po metų per siūles neišsiskirs .

          Taisyklė pirma: pirkite akvariumą  iš pardavėjo,  kurį jums rekomendavo arba matėte jo  atliktus darbus.

          Taisyklė antra : peržiūrėkite keletą akvariumų gamintojų ir paskui, išsirinkę geriausią variantą,  pirkite.

Gera  informacija apie akvariumą -  pardavėjo internetiniame tinkle, parodyta išvirkščia puse,  pavyzdžiui, detali silikono siūlė, jos vidus( ne piešinys, nupiešti galima viską, o tikra fotografija) ir ne maža akvariumo išvaizdos nuotrauka.

Mes didžiuojamės savo produkcija, siūlome išsamią informaciją apie konstrukciją ir kokybę.Taip pat yra galimybė atvykti ir pamatyti,  kaip vyksta akvariumų gamyba ir paliesti akvariumą gyvai.

Skaityti patarimus forumuose?

Taip, tačiau tikrų forumų mažai, pagrinde tik reklama. Beje, informacija akvariumų forumuose dažnai būna neteisinga. Forumuose rašo visi,  kas netingi, net nepatyrę akvariumistai. Pas kažką akvariumas pusmetį, o jis jau duoda patarimus, dažniausiai absurdiškus.

          Importuotų akvariumų minusas yra tas, kad jie yra standartinių dydžių ir dažniausiai sunkiai pritaikomi namų dizaine. Beveik visada, perkant firminį akvariumą,  žmonės susiduria su ta problema, kad visą įrangą laikui bėgant tenka pakeisti, nors gamintojai ir deklaruoja , kad jų akvariumai suprojektuoti gerai, ypač tai liečia jūrinius akvariumus. Neužsisakinėkite jūrinių akvariumų ir jų projektų kur  papuola,  nes  Lietuvoje juos lipdo ir projektuoja,  kas netingi. Dažniausiai - tai žmonės,  kurie neturi jokios projektavimo patirties. Gerai suprojektuoti jūrinį akvariumą gali tik žmonės su labai didele patirtimi. Suprojektuoti ir suklijuoti akvariumą  yra du skirtingi dalykai. Nepasitikėkite  reklama. Aš  turiu  akvariumo klijavime didelę patirtį.  Akvariumo gamyba turi prasideti nuo  visos sistemos teisingo suprojektavimo, o tik tada nuo akvariumo klijavimo.

            Tikiuosi, kad  šis trumpas aprašymas padės Jums  išsirinkti teisingą  sprendimą.

  Sėkmės!