Pradedantiems akvariumistams –filtravimas gėlavandianiame akvariume

Pradedantiems  akvariumistams –filtravimas gėlavandianiame akvariume

Zuvu laikymo specifiskumas akvariume  susideda is to,kad zuvys gyvena vandenyje ir  is jo ima viska ko reikia: valgi ,gerima ,deguoni. Pablogejusi vandens kokybė  visada issaukia dideles problemas.Žuvų imunitetas nusilpsta , kas priveda nuo ligų iki mirčių. Nesunaudotas maistas ir zuvu  tuštinimosi atliekos labai teršia akvariumo vandenį,Kaipgi palaikyti aukštą  vandens kokybę tokioje situacijoje akvariume ?

Gamtoje daugelis žuvų gyvena vandens telkiniuose kuriuose  yra didesnė ar mazesnė srovė, dėl to vanduo yra nuolat atnaujinamas. Akvariume  dažniausiai sroves ir vandens filtracijos vaidmenį atlieka filtras.Smulkios maisto detales,atliekos palaikancios gyventoju gyvibinguma,smulkus zalieji dumbliai – visa sita sulaiko filtro kempine

Kaip bebūtu paradoksalu,bet mechaninis vandens filtravimas nuo smulkių šiuklių - nėra pagrindinė filtro funkcija,pagrindine filtro funkcija - biologine filtracija.Produktų puvimo ir šiuklių įrimo galinis rezultatas – amoniakas,nitritai  ir nitratai kurie sugeba pražūdyti mūsų akvariumo gyventojus.

Šios visos medžiagos yra toksiskos ,bet nevienodai,pavojingiausias iš  jų amoniakas,šiek tiek maziau pavojingi nitritai,o nitratai zuvu sveikatai ir gyvybei gali pakenkti ,kai jų koncentracija tik labai didelė.Kaip gi filtras gali itakoti  toksinu  koncentraciaja akvariume? Pasirodo ,kad  kempinės paviršius  arba specialus užpildai kurie dedasi  i akvariuminį filtra yra labai  labai patrauklus specialiosioms bakterijoms ne tik gyventi ,bet ir veistis .

Bakteriju yra keletas rūšių,visos jos maitinasi toksiškomis žuviai  medžiagomis, perdirbdamos amonį į nitritus , o poto nitritus į nitratus, uz perteklinių nitratų kiekio pašalinima akvariume atsakingi augalai ir pats akvariumistas.Augalai naudoja nitratus augimo ir vystimosi procesuose,o likučius pašalina pats akvariumistas pakeisdamas 20-30% akvariumo vandens į šviežia vandenį.

Belieka pastebėti ,kad naujai paleistuose akvariumuose ir jų filtruose naudingų bakterijų kiekis yra labai mažas ir jos nesugeba susidoroti su su didesniu kiekiu istirpusiu toksinų,bet yra būdų,kaip tą problem isspręsti.

Lengviausias būdas – įdėti kažkuriam tai laikui filtrą iš seno akvariumo.Jei nėra tokios galimybės ,tada reiktu nusipirkti zoo parduotuveje bakterijų (šiais laikais ,tai ne deficitas) ir ipylti į savo akvariuma,taip pagreitinsite visa paleidimo procesa. Į naujai paleistą akvariumą ,galima ileisti keletą  sraigių ir kelias nelepias žuvytes.Filtravimas ,aeravimas ir temperatūros palaikymas jau turi dirbti iprastiniu režimu.

Atsiradus maistiniu  medziagų pertekliui  bakterijos pradės daugintis ,o už 2-3 savaičiu jau bus galima dadėti dar keleta naujų gyventoju.Biologinio filtro paleidimas tęsiasi keleta mėnesiu,per šį  laikotarpį reiktu skirti didesnį dėmesį  į akvariumo gyventojų būkle ir daryti vandens keitimus dazniau negu paprastai tai daroma.

Šiame trumpame straipsnije  nieko naujo nepasakiau ,bet gal kas is naujai pradedančių ir ras sau naudingos informacijos

Sekmes!