Pradedantiems akvariumistams –filtravimas gėlavandianiame akvariume
Zuvu laikymo specifiskumas akvariume susideda is to,kad zuvys gyvena vandenyje ir is jo ima viska ko reikia: valgi ,gerima ,deguoni. Pablogejusi vandens kokybė visada issaukia dideles problemas.Žuvų imunitetas nusilpsta , kas priveda nuo ligų iki mirčių. Nesunaudotas maistas ir zuvu tuštinimosi atliekos labai teršia akvariumo vandenį,Kaipgi palaikyti aukštą vandens kokybę tokioje situacijoje akvariume ?
Gamtoje daugelis žuvų gyvena vandens telkiniuose kuriuose yra didesnė ar mazesnė srovė, dėl to vanduo yra nuolat atnaujinamas. Akvariume dažniausiai sroves ir vandens filtracijos vaidmenį atlieka filtras.Smulkios maisto detales,atliekos palaikancios gyventoju gyvibinguma,smulkus zalieji dumbliai – visa sita sulaiko filtro kempine
Kaip bebūtu paradoksalu,bet mechaninis vandens filtravimas nuo smulkių šiuklių - nėra pagrindinė filtro funkcija,pagrindine filtro funkcija - biologine filtracija.Produktų puvimo ir šiuklių įrimo galinis rezultatas – amoniakas,nitritai ir nitratai kurie sugeba pražūdyti mūsų akvariumo gyventojus.
Šios visos medžiagos yra toksiskos ,bet nevienodai,pavojingiausias iš jų amoniakas,šiek tiek maziau pavojingi nitritai,o nitratai zuvu sveikatai ir gyvybei gali pakenkti ,kai jų koncentracija tik labai didelė.Kaip gi filtras gali itakoti toksinu koncentraciaja akvariume? Pasirodo ,kad kempinės paviršius arba specialus užpildai kurie dedasi i akvariuminį filtra yra labai labai patrauklus specialiosioms bakterijoms ne tik gyventi ,bet ir veistis .
Bakteriju yra keletas rūšių,visos jos maitinasi toksiškomis žuviai medžiagomis, perdirbdamos amonį į nitritus , o poto nitritus į nitratus, uz perteklinių nitratų kiekio pašalinima akvariume atsakingi augalai ir pats akvariumistas.Augalai naudoja nitratus augimo ir vystimosi procesuose,o likučius pašalina pats akvariumistas pakeisdamas 20-30% akvariumo vandens į šviežia vandenį.
Belieka pastebėti ,kad naujai paleistuose akvariumuose ir jų filtruose naudingų bakterijų kiekis yra labai mažas ir jos nesugeba susidoroti su su didesniu kiekiu istirpusiu toksinų,bet yra būdų,kaip tą problem isspręsti.
Lengviausias būdas – įdėti kažkuriam tai laikui filtrą iš seno akvariumo.Jei nėra tokios galimybės ,tada reiktu nusipirkti zoo parduotuveje bakterijų (šiais laikais ,tai ne deficitas) ir ipylti į savo akvariuma,taip pagreitinsite visa paleidimo procesa. Į naujai paleistą akvariumą ,galima ileisti keletą sraigių ir kelias nelepias žuvytes.Filtravimas ,aeravimas ir temperatūros palaikymas jau turi dirbti iprastiniu režimu.
Atsiradus maistiniu medziagų pertekliui bakterijos pradės daugintis ,o už 2-3 savaičiu jau bus galima dadėti dar keleta naujų gyventoju.Biologinio filtro paleidimas tęsiasi keleta mėnesiu,per šį laikotarpį reiktu skirti didesnį dėmesį į akvariumo gyventojų būkle ir daryti vandens keitimus dazniau negu paprastai tai daroma.
Šiame trumpame straipsnije nieko naujo nepasakiau ,bet gal kas is naujai pradedančių ir ras sau naudingos informacijos
Sekmes!
Žuvys ir bestuburiai jūriniame akvariume.
Kietieji koralai SPS (small polyp stone)
Kietieji koralai LPS (large polyps stone)
Zoantusų ir politojų spalvų derinių įvairovė jūrinuose akvariumuose