Straipsniai

 

Daugelis iš mūsų esame susidūrę su nuostabaus grožio povandeniniu pasauliu, bet ar Jums buvo kilę minčių, kad galite turėti tai savo namuose, biure ar kur nors kitur? Vaikystėje tikrai buvote sužavėti pamatytų įstabaus grožio akvariumų, su neįtikėtinomis spalvomis ir žuvytėmis, kurios  plaukiodavo tame margaspalviame pasaulyje. Akvariumas tai  savito grožio, unikalumo derinys. Dauguma žmonių net nenutuokia apie nepakartojama gyvenimą, kuris ten vyksta. Tai vieta pilna gyvybingumo ir energijos, kuri ramina. Argi nebūtų kažkas įspūdingo turėti  judantį paveikslą savo erdvėje su daug spalvų, atspalvių ir potėpių. Būtumėte lyg menininkas žaidžiantis su spalvomis paletėje, kuriantis paslaptis. Jūsų fantazija nuneštų Jus į atskirą pasaulį, kuriame būtumėte valdovas. Žinoma, tokiam dalykui reikės prisirišimo, kantrybės ir be abejo daug laiko. Tačiau jei pasiryžtumėte tokiam dalykui, Jums reikės profesionalų pagalbos, o tuo labiau jeigu esate naujokas šioje srityje. Mūsų puslapyje galite rasti informacijos, bei patarimų, kurie jums pravers ir rasite puikų profesionalą, pagalbininką su ilgamete patirtimi. 

 

 

Mūsų auginami koralai

kietieji lps,sps koralai


DIY Bio-Pellet Reactor


Akvariumai ir jų mitai

Mitų apie akvariumus griovėjai

Mitai yra natūrali visų gyvenimo sričių dalis. Taip ir tarp akvariumininkų sklindantys pastebėjimai ir teorijos kartais tampa beveik niekuo neparemtais faktais. Dažnai mūsų pasirinkimus lemia būtent nuogirdos ar „faktai“, kuriuos akvariumininkai skleidžia tik gerų norų vedami. Deja, kartais taip pridarome skaudžių klaidų. Šiame straipsnyje iš mokslinės pusės aptariame kai kuriuos iš tvirtai besilaikančių mitų apie jūrinius akvariumus. Pamoka, kurią turime išmokti kiekvienas – kaip išlaikyti atvirą ir smalsų protą nepamirštant kritiško požiūrio į faktais neparemtus teiginius.


Nuo ko pradėti, norint namuose ar biure įsirengti tikrai gražų jūrinį akvariumą

Trumpai aprašysiu nuo ko pradėti, norint namuose ar biure įsirengti tikrai gražų jūrinį akvariumą,tai tikrai nėra lengva,bet tikrai  įmanoma, jei viską teisingai suplanuosite.


Pradedantiems akvariumistams –filtravimas gėlavandianiame akvariume

Kaip bebūtu paradoksalu,bet mechaninis vandens filtravimas nuo smulkių šiuklių - nėra pagrindinė filtro funkcija,pagrindine filtro funkcija - biologine filtracija.


Jūrinių akvariumų rūšys: tik žuvims, tik žuvims su „gyvuoju akmeniu“ ir rifiniai akvariumai

Galima rinktis tarp kelių jūrinių akvariumų rūšių, kiekviena jų turi savo pranašumus ir trūkumus. Prieš renkantis naudinga sužinoti pagrindinę informaciją apie kiekvieną akvariumų tipą.


Naudingi priedai ir prietaisai akvariumui

Yra daug priedų ir naudingų prietaisų, kurie gali palengvinti akvariumininko-mėgėjo gyvenimą. Šiame straipsnyje išdėstyta pagrindinė informacija apie tai, kokius prietaisus galima įsigyti ir ką jie daro.


Kaip pirkti akvariumą

          Jūs ketinate pirkti akvariumą ir kyla daug klausimų: pirkti didelį ar mažą akvariumą, kuris iš jų patikimas ir kokybiškas, pirkti Lietuvoje ar užsakyti importinį?  Koks skirtumas tarp akvariumų?


Kaip išsirinkti tinkamiausią vietą akvariumui?

Jūs pradėjote galvoti apie akvariumo įsigijimą tai iškart iškyla klausimas : nuo ko pradėti? Pirmiausia reikia nuspręsti ,kur  Jūs norite jį pastatyti.  Akvariumas praktiškai puikiai atrodo visose patalpose ir derinasi su betkokiu interjeru.


Kodėl minkštieji koralai kaip Ksenija (xenia) pulsuoja?

Mokslininkai iš Hebrajų universiteto Jeruzalėje ir Izraelio technologijos instituto „Technion“ atskleidė, kodėl koralas Heteroxenia pulsuoja. Šių mokslininkų darbo rezultatai atskleidžia seną mokslinę mįslę, pateiktą vieno iš PNAS leidinių.


Koralinis rifas ir koralinis rifinis akvariumas​

Šiame trumpame staipsnelyje pabandysiu apibūdinti, kas yra  koralinis rifas. Koralinis rifas yra aragonito struktūros, sukurtos dabar jau mirusių ir suirusių duobagyvių – koralinių polipų, išsiauginančių tvirtą kalkinį skeletą, kuris, jiems mirus, išlieka dar ilgą laiką, taip formuodamas koralinį rifą. Koralinis rifas yra didelė ir sudėtinga ekosistema.  Sausumoje jiems prilygtų didieji miškai, todėl labai svarbu tą ekosistemą atkurti akvariume.